Glikol do instalacji grzewczych
Płyny nowej generacji dedykowane układom centralnego ogrzewania zostały uzupełnione o inhibitory. Ich składniki wchodzą w instalacji w reakcje z tlenem i likwidują ogniska korozji, chroniąc tym samym układ grzewczy zarówno przed korozją elektrochemiczną jak i mikrobiologiczną. Dobór odpowiedniego płynu uniemożliwia również rozszczelnienie instalacji C.O. napełnionej płynem, nawet w przypadku bardzo niskich temperatur.
Do zabezpieczenia instalacji centralnego ogrzewania w budynkach jednorodzinnych, domkach letniskowych, altanach zalecany jest gotowy płyn Glikomax EKO w przedziale temperaturowym -10°C do -25°C. Wykorzystanie nietoksycznego glikolu propylenowego pozwala stosować płyn w instalacjach C.O., których może nastąpić przeciek do wody pitnej (np. w wężownicach do zbiornika z gorącą wodą użytkową). Dzięki wysokiej temperaturze wrzenia roztworu, płyn na bazie glikolu nie jest narażony na odparowanie. Glikol do układu centralnego ogrzewania wzbogacony o pakiet inhibitorów zabezpieczający instalację grzewczą przed korozją, odkładaniem się osadów i rozwojem życia biologicznego.
Jesteśmy dostawcą płynów do układów centralnego ogrzewania, które wyróżniają się odpowiednią temperaturą zamarzania, zestawem optymalnych inhibitorów oraz wysoką efektywnością energetyczną. Oferowane przez nas płyny do instalacji C.O. bazują na glikolu propylenowym, który w porównaniu do etylenowego, jest ekologiczny i nietoksyczny. Poza sprzedażą glikoli do instalacji grzewczych, świadczymy szeroki zakres usług posprzedażowych. Wykonujemy badanie przydatności płynu do dalszej eksploatacji, oferujemy usługę wtłoczenia płynu do instalacji oraz odbiór i utylizację zużytego płynu chłodniczego. Wszystkie usługi świadczymy profesjonalnie i w atrakcyjnych cenach.
Zalety stosowania glikolu w instalacjach C.O.
Podstawową zaletą używania płynów Glikomax EKO w systemach grzewczych jest to, że cała instalacja lub jej część mogą zostać wyłączone nawet przy ujemnych temperaturach, ich ponowne uruchomienie będzie możliwe w każdej chwili. Takie rozwiązanie jest wysoce ekonomiczne, szczególnie w budynkach, gdzie ciągłe ogrzewanie nie jest konieczne (kościoły, domy letniskowe, zakłady pracy, obiekty przemysłowe, sportowe itp.).
Jednym z powszechnie stosowanych sposobów na zabezpieczenie układu centralnego ogrzewania przed mrozem jest spuszczanie wody z systemu na okres zimowy, niestety powoduje to powstanie korozji tlenowej w całym układzie, co przyczynia się do jego szybszego zużycia.